Toggle navigation

Dökümantasyon

Version 8.2

Ck Sosyal Dökümantasyon

Geçmiş ve Gelecek

Faliyetlerine Reklamcılığı sektöründe Başlayıp sonrasında Dijital pazarlama alanında ilerleyip tüm iş vizyonunu Dijital pazarlama konusuna çeviren CK Dijital 2018 yılından günümüze kadar Dijital pazarlama ve Satış sistemleri geliştirmekte

CK Sosyal – Sosyal Medya Paylaşım aracını geliştirerek ve bunun yazılımını yaparak ilk kendi firmamızda kendi müşterilerimize kullanımına sunulmuştur. İlerleyen süreçte CK Sosyal – Sosyal Medya Araçları, Global düzeyde hizmet sağlama kararı alıp ismini “CK Sosyal” olarak güncellemiştir. herkesin kullanabilmesi ve SaaS sistem olarak ajansların, bireysel kullanıcıların, grafikerlerin, freelancer kişilerin de kullanımına açılarak herkes tarafından kullanılması ve iş kolaylığı sağlaması amaçlanmıştır.
Firmamız ve vizyonumuz insanlara faydalı sistemler yazılımlar üretmek, onların saygısını kazanmak, yaptığımız işi en iyi nasıl yapabilirizi bulmaktır. Yaptığımız projeler kendi meslek gruplarımız ile rekabeti değil birlikte daha kaliteli ve en iyi işlerin nasıl yapılacağı düşüncesini taşımaktadır.

1. Siteye Erişim

www.cksosyal.com adresinden Web sitemize ulaşabilir ayrıca telefon,bilgisayar,tablet gibi akıllı cihazlardan da erişim sağlayabilirsiniz.

 

2.Kayıt Ol

www.cksosyal.com adresine girildikten sonra üst alanda bulunan Kayıt Ol Alanına tıklayarak Üye Bilgilerinizi Doldurup Ck Sosyal’e giriş yapabilirsiniz.

 

1.Üye girişi

www.cksosyal.com adresine girdikten sonra üst alanda bulunan Üye Girişi Alanına tıklayarak Giriş Ekranına gidebilirsiniz.

2. Kullanıcı Girişi

Kullanıcı Girişi için Kullanıcı Adı ve Şifre girildikten sonra Oturum Aç butonuna tıklanır.

Ayrıca Facebook, Google ve Twitter ile Oturum Açılabilir.

3. Şifremi Unuttum

Şifremi unuttum seçeneğine tıklayarak mail adresimizi doğruladıktan sonra Mail adresine gelen mail üzerinden şifremizi sıfırlayabiliriz.

1. Kontrol Paneli

Kontrol Paneli üye girişi yaptığımızda karşımıza çıkan ilk ekrandır Ck Sosyal‘den yaptığımız işlemlerin detaylı raporlarını bize gösterir.

1. Hesap Yönetimi

Hesap Yönetimi Ekranında Ck Sosyal üzerinden kontrol etmek istediğimiz sosyal medya hesaplarımızın üye girişlerini yapaibliriz.

Facebook Sayfası Ekle / Grubu Ekle / Profili Ekle

1. Facebook Sayfası Ekle / Grubu Ekle / Profili Ekle

Hesap Yönetimi Ekranından Facebook Sayfası Ekle / Grubu Ekle / Profili Ekle seçeneğini seçtikten sonra karşımıza Facebook login ekranı geliyor üye bilgilerimizi girdikten sonra hesabımız başarıyla bağlanmış oluyor birden fazla sayfanız varsa karşımıza çıkan ekrandan bağlamak istediğimiz Facebook Sayfasını / Grubunu / Profilini seçiyoruz.

İnstagram Profili Ekle

2. İnstagram Profili Ekle

Hesap Yönetimi Ekranından İnstagram Hesabı Ekle seçeneğini seçtikten sonra karşımıza İnstagram login ekranı geliyor üye bilgilerimizi girdikten sonra hesabımız başarıyla bağlanmış oluyor.

Twitter Profili Ekle

3. Twitter Profili Ekle

Hesap Yönetimi Ekranından Twitter Profili Ekle seçeneğini seçtikten sonra karşımıza Twitter login ekranı geliyor üye bilgilerimizi girdikten sonra hesabımız başarıyla bağlanmış oluyor.

Linkedin Profili Ekle / Linkedin Sayfası Ekle

4. Linkedin Profili Ekle / Linkedin Sayfası Ekle

Hesap Yönetimi Ekranından Linkedin Profili Ekle / Sayfası Ekle seçeneğini seçtikten sonra karşımıza Linkedin login ekranı geliyor üye bilgilerimizi girdikten sonra hesabımız başarıyla bağlanmış oluyor.

Youtube Kanalı Ekle / Google My Business Hesabı Ekle

5. Youtube Kanalı Ekle / Google My Business Hesabı Ekle

Hesap Yönetimi Ekranından Youtube Sayfası Ekle / Google My Business Hesabı Ekle seçeneğini seçtikten sonra karşımıza Google login ekranı geliyor üye bilgilerimizi girdikten sonra hesabımız başarıyla bağlanmış oluyor.

Reddit Profili Ekle

6. Reddit Profili Ekle

Hesap Yönetimi Ekranından Reddit Profili Ekle seçeneğini seçtikten sonra karşımıza Reddit login ekranı geliyor üye bilgilerimizi girdikten sonra hesabımız başarıyla bağlanmış oluyor. İsterseniz Google ve Apple İle giriş yapabilirsiniz.

Tumblr Blogu Ekle

7. Tumblr Blogu Ekle

Hesap Yönetimi Ekranından Tumblr Blogu Ekle seçeneğini seçtikten sonra karşımıza Tumblr login ekranı geliyor üye bilgilerimizi girdikten sonra hesabımız başarıyla bağlanmış oluyor.

Ok Grubu Ekle

8. Ok Grubu Ekle

Hesap Yönetimi Ekranından Ok Grubu Ekle seçeneğini seçtikten sonra karşımıza Ok login ekranı geliyor üye bilgilerimizi girdikten sonra hesabımız başarıyla bağlanmış oluyor.

Vk Profili Ekle / Vk Sayfası Ekle / Vk Grubu Ekle

9. Vk Profili Ekle / Vk Sayfası Ekle / Vk Grubu Ekle

Hesap Yönetimi Ekranından Vk Profili Ekle / Sayfası Ekle / Grubu Ekle seçeneğini seçtikten sonra karşımıza Vk login ekranı geliyor Vk Kodumuzu girdikten sonra hesabımız başarıyla bağlanmış oluyor Vk Kodumuz yok ise Vk kodu al seçeneği ile Vk’ya giriş yaptıktan sonra Vk kodumuzu talep edebiliyoruz.

Telegram Kanalı Ekle / Telegram Grubu Ekle

10. Telegram Kanalı Ekle / Grubu Ekle

Hesap Yönetimi Ekranından Telegram Kanalı Ekle / Telegram Grubu Ekle seçeneğini seçtikten sonra karşımıza Telegram Erişim Kodu ekranı geliyor erişim kodumuz varsa erişim kodumuzu girdikten girdikten sonra hesabımız başarıyla bağlanmış oluyor.

17 Telegram Erişim Kodu Oluşturma

Telegram Botu Oluştur Seçeneğini seçtikten sonra karşımıza çıkan ekranda bizden BotFather’a mesaj göndermemizi istiyor SEND MESSAGE seçeneğini seçtikten sonra Botfatherla diyalog başlatıyor.

18 Telegram Erişim Kodu Oluşturmak İçin Kodlar

/newbot

/ADMIN (Botumuza Benzersiz Bir İsim Veriyoruz)

/ADMIN_BOT (Adminimizi Bot Yapıyoruz

19 Botumuzu Telegram Grubumuza Admin Yapma

Telegramdan Ck Sosyal’e bağlamak istediğimiz grubumuza girip oluşturduğumuz botu admin yetkisi veriyoruz.

20 Erişim Kodumuzu Ekleme

Telegram botumuzdan aldığımız erişim kodunu Ck Sosyal Erişim Kodu Kısmına Giriyoruz ve Kanalımızı / Grubumuzu Ck Sosyal’e eklemiş oluyoruz.

 

Ok Grubu Ekle

21. Ok Grubu Ekle

Hesap Yönetimi Ekranından Ok Grubu Ekle seçeneğini seçtikten sonra karşımıza Ok login ekranı geliyor üye bilgilerimizi girip istediğimiz izinleri verdikten sonra hesabımız başarıyla bağlanmış oluyor.

1. Dosya Yöneticisi

Dosya Yöneticisi çevrimiçi olarak fotoğraf düzenlememizi sağlar. Dosya yöneticisine girdiğimzde ekranın sağ tarafından fotoğraf yükleme seçeneğini seçerek fotoğraf yükleyebiliriz.

2. Ck Sosyal ile Fotoğraf Düzenleme

 

29. Ck Sosyal ile Fotoğraf Düzenleme Araçları

Crop / Flip / Rotate / Draw / Shape / Icon / Text / Mask / Filter ve daha fazla ayarlamaları yapmamıza yardımcı olur.

3. Ck Sosyal Üzerinden Canva Uygulamasına Bağlanma

Ck Sosyal üzerinden dosya yöneticisi sekmesini açıp palet simgesine tıklayınca karşımıza canva uygulamasının giriş ekranı çıkıyor üye bilgilerimizi girdiğimizde (üye değilsek Google Facebook ve Twitter ile giriş yapabiliriz) resim düzenleme imkanı sunan bir ekran çıkıyor.

4. Canva İle Fotoğraf Düzenleme

Hazır iconlar, Hazır templateler, Hazır arkaplanlar, Yazı fontları, Filtreler ve daha fazla ayarlamaları yapmamıza yardımcı olur. Kaydet Seçeneğini seçtiğimizde ayarlamış olduğumuz fotoğrafı Ck Sosyal içerisinde bulunan Dosya Yöneticisine eklememizi sağlar.

1. Grup Yöneticisi

Birden fazla şirket ile çalışıyorsak bütün sosyal medya hesaplarını Grup Yöneticisi sekmesinden ayırıp ona göre kontrol etmemizi sağlar.

Örnek: X Ajansı’nın sosyal medya hesapları ile Z Ajansın’nın sosyal medya hesaplarını ayrı ayrı görüntüleyebiliriz.

1. Hazır Metin

Hazır Metin alanına yazabileceğimiz bütün metinleri hazır taslak olarak kaydedip post paylaşırken mesaj atarken vb. nerde kullanmak istiyorsak tekrar çağırabiliriz.

1. Filigran

Filigran seçeneği ile sosyal medyada paylaşmak istediğimiz bütün fotoğrafların arkasına filigran yerleştirmemize bu filigranın boyutu pozisyonu saydamlığını seçmemize olanak sağlar.

1. İş Takvimi

İş Takvimi Aylık periyotlarla Ck Sosyal’den yapılmış olan ve ileri tarihe zamanlanmış olan bütün aktivitelerin takvimini görebileceğimiz ekrandır.

1. Genel Yayın

Genel Yayın sekmesinde Ck Sosyal’e bağladığımız bütün hesaplardan eş zamanlı olarak Fotoğraf, Video, Link, ve Text paylaşmamıza yardımcı olur.

1. Rss Feed

Rss Feed Haber siteleri, Borsa siteleri, Blog siteleri gibi yerlerden haber alabilmemiz için gereklidir Rss feed’i kullanmak için Rss Feed sekmesini ve Add RSS Feed seçeneğini seçiyoruz ekrana gelen text kutusuna paylaşmak istediğimiz sitenin Url’ini yapıştırıp Ekle seçeneğine tıklıyoruz ve eklenmiş oluyor.

2. Rss Feed Ayarları

RSS feed ayarlar seçeneğini seçtiğimizde Rss linkinden çektiğimiz bilgilerden hangisini paylaşmak istiyorsak onu seçiyoruz. Sol taraftan hangi hesaplardan paylaşmak istiyorsak ekleyip çıkartabiliyoruz.

3. Rss Feed Zamanlama ve Sırayla Paylaşma

Seçtiğimiz yazının altında çıkan zamanlama tikini seçtiğimizde karşımıza çıkan ekrandan gönderinin ne zaman paylaşılacağını kaç dakikada bir paylaşılacağını seçmemize yarar.

Facebook Yayın

1. Facebook Yayın

Facebook Yayın seçeneğini seçtiğimizde karşımıza çıkan ekrandan Media, Link ve Text paylaşabiliriz zamanlama tikine tıkladığımızda istediğimiz zaman yayınlanmasını sağlayabiliriz.

Facebook Livestream

2. Facebook Livestream

Facebook Livestream seçeneğini seçtiğimizde karşımıza çıkan ekrandan canlı olarak yayınlanmasını istediğimiz videoyu seçiyoruz zamanlama tikini seçtiğimizde ne zaman yayınlanmasını istersek ayarlayabiliyoruz.

İnstagram Yayın

3. İnstagram Yayın

İnstagram Yayın seçeneğini seçtiğimizde karşımıza çıkan ekrandan Media, Story, IGTV ve Carousel paylaşabiliriz zamanlama tikine tıkladığımızda istediğimiz zaman yayınlanmasını sağlayabiliriz.

İnstagram Livestream

4. İnstagram Livestream

İnstagram Livestream seçeneğini seçtiğimizde karşımıza çıkan ekrandan canlı olarak yayınlanmasını istediğimiz videoyu yüklüyoruz zamanlama tikini seçtiğimizde ne zaman yayınlanmasını istersek seçebiliyoruz.

İnstagram Activity

5. İnstagram Activity

İnstagram Activity İnstagram hesabımızda ayarladığımız botun yapmış olan faaliyetlerin tablosudur.

6. İnstagram Activity Ayarlar

İnstagram Activity Ayarlar İnstagram hesabımızda ayarladığımız botun yapmış olan faaliyetlerin tablosudur.

7. İnstagram Speed

Ayarlamak istediğimiz Gönderi Botumuzun Takip, Beğeni, Unfollow, Yorum hızını ayarlayabileceğimiz  ayar ekranıdır.

8. İnstagram Filters

İnstagram Botumuzun minumum veya maksimum Takip, Beğeni, Unfollow, Yorum kısıtlamalarını ayarlayabileceğimiz ekrandır.

9. İnstagram Comments

İnstagram Botumuzun otomatik olarak Gönderilere vereceği cevapları kaydedip silebileceğimiz yeni ekleyebileceğimiz ekrandır.

10. İnstagram Tags

İnstagram Botumuzun otomatik olarak hangi etiketlerdeki hesaplara Takip, Beğeni, Unfollow, Yorum ekleyebileceğini ayarlayabildiğimiz ekrandır.

11. İnstagram Konum

İnstagram Botumuzun otomatik olarak hangi Anahtar kelimelerdeki hesaplara Takip, Beğeni, Unfollow, Yorum ekleyebileceğini ayarlayabildiğimiz ekrandır.

12. İnstagram Kullanıcı Adları

İnstagram Botumuzun otomatik olarak hangi İsimlerdeki hesaplara Takip, Beğeni, Unfollow, Yorum ekleyebileceğini ayarlayabildiğimiz ekrandır.

13. İnstagram Blocklist

Takip Ederken, Yorum Atarken veya Unfollow yaparken hangi tagları engelleyebileceğimiz ekrandır.

14. İnstagram Auto Stop

Çalıştırmış olduğumuz botun hangi noktaya geldiğinde duracağını ayarlayabildiğimiz ekrandır.

15. İnstagram  Activity Start

Buraya kadar yaptığımız bütün ayarların içinden botumuzun neler yapabileceğini ayarladığımız ekrandır. Örnek beğeni yapsın veya yapmasın.

Start Butonuna tıkladığımızda biz durdurana kadar seçtiğimiz kategorilere göre çalışır. (İşlem bitene kadar sekmeyi kapatmayın)

İnstagram Analitycs

1. İnstagram Analytics

İnstagram Analytics seçeneğini seçtiğimizde İnstagram hesabımızın istatistiklerini gösterir. Ayarlamış olduğumuz Botumuzun yaptığı işlemleri bize gösteriyor örnek beğeni yaptığımız gönderiler, Takip ettiğimiz kişiler, Geri Dönüşler, Cevaplanan Gönderiler gibi.

İnstagram Direct Message

2. İnstagram Direct Message

İnstagram Direct Message seçeneğini seçtiğimizde karşımıza çıkan ekranda hangi hesaptan mesaj göndereceğimizi hangi hesaba mesaj göndereceğimizi seçiyoruz mesajımızı yazıyoruz ve gönderiyoruz.

 

Twitter Yayın

1. Twitter Yayın

Twitter Yayın seçeneğini seçtiğimizde karşımıza çıkan ekrandan Fotoğraf, Video, Link ve Text paylaşabiliriz zamanlama tikine tıkladığımızda istediğimiz zaman yayınlanmasını sağlayabiliriz.

Twitter Activity

2. Twitter Activity

Twitter Activity seçeneğini seçtiğimizde karşımıza çıkan ekrandan daha önceden ayarlamış olduğumuz botun istatistiklerini görüp ayarlar kısmından düzenlememizi durdurabilmemizi ve yeni bot oluşturabilmemizi sağlar.

3. Twitter Activity Speed

Ayarlamak istediğimiz Twitter Botumuzun Takip, Retweet, Unfollow, Follow hızını ayarlayabileceğimiz ayar ekranıdır.

4. Twitter Activity Filters

Twitter Botumuzun minumum veya maksimum Takip, Retweet, Unfollow, Follow kısıtlamalarını ayarlayabileceğimiz ekrandır.

5. Twitter Activity Replies

Twitter Botumuzun otomatik olarak tweetlere vereceği cevapları kaydedip silebileceğimiz yeni ekleyebileceğimiz ekrandır.

6. Twitter Activity Tags

Twitter Botumuzun otomatik olarak hangi etiketlerdeki hesaplara Takip, Retweet, Unfollow, Folow yapabileceğini ayarlayabildiğimiz ekrandır.

7. Twitter Activity Keywords

Twitter Botumuzun otomatik olarak hangi Anahtar kelimelerdeki hesaplara Takip, Retweet, Unfollow, Folow ekleyebileceğini ayarlayabildiğimiz ekrandır.

8. Twitter Activity Kullanıcı Adları

Twitter Botumuzun otomatik olarak hangi İsimlerdeki hesaplara Takip, Retweet, Unfollow, Folow yapabileceğini ayarlayabildiğimiz ekrandır.

9. Twitter Activity AutoStop

Çalıştırmış olduğumuz botun hangi noktaya geldiğinde duracağını ayarlayabildiğimiz ekrandır.

10. Twitter Activity Start

Buraya kadar yaptığımız bütün ayarların içinden botumuzun neler yapabileceğini ayarladığımız ekrandır. Örnek beğeni yapsın veya yapmasın.

Start Butonuna tıkladığımızda biz durdurana kadar seçtiğimiz kategorilere göre çalışır. (İşlem bitene kadar sekmeyi kapatmayın)

Twitter Analytics

11. Twitter Analytics

Twitter Analytics seçeneğini seçtiğimizde Twitter hesabımızın istatistiklerini gösterir. Ayarlamış olduğumuz Botumuzun yaptığı işlemleri bize gösteriyor örnek Retweet yaptığımız gönderiler, Takip ettiğimiz kişiler, Geri Dönüşler, Cevaplanan Tweetler gibi.

Twitter Trend

12. Twitter Trendler

Twitter Trendler seçeneğini seçtiğimizde karşımıza çıkan ekranda istediğimiz şehrin Trendlerine bakabilmemizi sağlar.

Linkedin Yayın

1. Linkedin Yayın

Linkedin Yayın seçeneğini seçtiğimizde karşımıza çıkan ekrandan Fotoğraf, Link ve Text paylaşabiliriz zamanlama tikine tıkladığımızda istediğimiz zaman yayınlanmasını sağlayabiliriz.

Telegram Yayın

1. Telegram Yayın

Telegram Yayın seçeneğini seçtiğimizde karşımıza çıkan ekrandan Fotoğraf, Video, Link ve Text paylaşabiliriz zamanlama tikine tıkladığımızda istediğimiz zaman yayınlanmasını sağlayabiliriz.

Tumblr Yayın

1. Tumblr Post

Tumblr Post seçeneğini seçtiğimizde karşımıza çıkan ekrandan Fotoğraf, Video, Link ve Text paylaşabiliriz zamanlama tikine tıkladığımızda istediğimiz zaman yayınlanmasını sağlayabiliriz.

Youtube Yayın / Livestream

1. Yotube Post / Yotube Livestream

Yotube Post / Yotube Livestream seçeneğini seçtiğimizde karşımıza çıkan ekranda paylaşım yapmak istediğimiz hesabı veya hesapları, video başlığını, kategoriyi ve etiketleri seçtiğimizde ve paylaşmak istediğimiz videoyu yüklediğimizde istersek anlık olarak istersek ileri bir tarihte paylaşılmasını sağlayabiliriz.

1. Ok Group Yayın

Ok Yayın seçeneğini seçtiğimizde karşımıza çıkan ekrandan Fotoğraf, Link ve Text paylaşabiliriz zamanlama tikine tıkladığımızda istediğimiz zaman yayınlanmasını sağlayabiliriz.